Other News

by / on October 15, 2017 at 4:33 am / in Show Biz

Befason Burdushi! Ja se si bën aksident dy persona pasi folen keq për mua (Video)

Burdushi ishte i ftuar në Elite Zone ku ka treguar ndodhitë e fundit në punën e tij por po ashtu është ndaluar edhe tek Estrada.Ai tregoi se parashikimet e tij për 2016-të dolën të gjithat, duke shtuar se kishte treguar për suksesin e Erës që do e kishte. Ndërsa, përpos kësaj përmendi edhe ata që do të jenë në krye […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 4:29 am / in Lajme

Shikoni si e ruante TMK-ja e armatosur Hashim Thaçin pas lufte (Video)

Ish-Trupat Mbrojtëse të Kosovës, menjëherë pas demilitarizimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kishte poseduar armë të gjata, raporton DrenicaOnline. Kjo dëshmohet edhe në një video të një tubimi të Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, ku shihen pjesëtarë të TMK-së me automatik në duar.Ata po e siguronin rrugëtimin e ish-kryetarit të PDK-së Hashim Thaçi dhe fjalimin e tij në tubim. […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 4:18 am / in Show Biz

Kjo është deklarata e Safetës që preku shum zemrat e shqiptarëve (Video)

Këngëtarja Safete Mustafa, më e madhja e motrave Mustafa, ka bërë padi në Gjykatën Themelore të Prizrenit- Dega Suharekë, për vërtetim pronësie të palujtshmërisë. Pasi i vdiq burri, mes këngëtares dhe kunetërve të saj lindën mospajtime rreth shfrytëzimit të shtëpisë së bashkëshortit.Lidhur me këtë rast me lot në sy ka treguar Safetja. “Me bashkëshortin tim kam jetu 15 vite. 15 […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 4:16 am / in Lajme

Nuk do ta besoni, Edhe kjo ndodhi në Prishtinë (Video)

Kemi parë shpesh vozitës të pakujdesshëm që rrezikojnë të tjerët dhe vetën në komunikacion.Mosrespektimi i sinjalistikës dhe mospërshtatja me kushtet në komunikacion, përgjithësisht janë burim i aksidenteve.Një aksident tragjik sot për një fije floku është shmangur në Prishtinë, transmeton lajmi.net. Një vozitës krejtësisht i pa kujdesshëm për pak sa nuk ka shkaktuar tragjedi. Ai ka hyrë në parakalim ndërmjet dy […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 4:12 am / in Show Biz

Ja çka thotë Remzia për Vjehrrën e saj, askush nuk e priti këtë! (Video)

Ajo është një nga zërat më të veçantë e më shpërthyes të muzikës popullore, por edhe si karakter është mjaftë e gjallë, shkruan “Kosovarja”.Nëse i keni dëgjuar ndonjëherë këngët e saj, sigurisht e keni vërejtur që as tekstet nuk i ka bash të zakonshme.Remzia nuk i këndon vetëm dashurisë, por edhe problemeve të saj. Në këngën “Burri për 7 gra”, […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 4:08 am / in Show Biz

Ajo se çka i bëri Shpetim Desku, Leonora Jakupit në emisionin live, do ju çuditë (Video)

Ajo se çka i bëri Shpetim Desku, Leonora Jakupit në emisionin live, do ju çuditë. Këngëtarja Leonora Jakupi është mysafire e kësaj jave tek Shpetim Desku ne emisionin e tij n’Kosovë Show. Emisioni n’Kosovë Show, transmetohet sonte (e dielë) nga ora 20:30 në emisionin First Chanel, njofton Gazeta NewBorn.Po se çka i bëri Shpetimi, Leonores, shikojeni promon e emisionit Ndiqni […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 4:01 am / in Lajme

Vajza Shqiptare, kërcimi saj magjik ju habit! (Video)

Kërcim Magjik si kjo Vajzë Shqiptare se besoj qe keni parë. Dasmat Shqiptare si cdoher jan më të bukura, sidomos kur shohim edhe si kërcejn vajzat shqiptare, në këtë video mund të shihni si kjo vajzë kërcen me një këngë arabe,te gjithë të pranishmit jan befasuar nga kërcimi kësaj vajze dhe unë kur shikove videon u magjepsa. Video mund ta […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 3:55 am / in Lajme

Kënga që e përloti çdo Shqiptar, Nëse je i dobët mos e dëgjoni (Video)

Kënga që e përloti çdo Shqiptar, Nëse je i dobët mos e dëgjoni. Veriu.info ju sjellë këngën kushtuar një vajze tetë vjeçe, të cilën në vitet e 99-ta e grabisin dhe e dërgojnë në Greqi, ku përmes operacionit ja heqin njërën veshkë.Siç edhe këndohet, vajzën grabitësit e kthejnë në shtëpi në Tiranë pas shtatë muajsh, por pa njërën veshkë. Shikojeni […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 3:52 am / in Lajme

Çartet Sali Berisha “Nëse është nevoja edhe me gjak do e mbrojm Kosovën” (Video)

Ish kryeministri Sali Berisha bën thirrje autoriteteve të Kosovës të shkatërrojnë një minutë e më parë murin. Në fjalën e tij në Kuvend Berisha akuzoi Ramën se shkelmoi interesat e Kosovës Berisha: Aleksandër Vuçiç është kryeministri që Edi Rama ka takuar më shumë përveç Papandreut. Pas këtyre takimeve niset treni. Diplomatë të huaj më kanë thënë se flitet për një […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 3:44 am / in Lajme

Mrekullia ZOTIT, Shiko se si shpëton ky shofer pas një aksidenti shumë të rëndë! (Video)

Mrekullia ZOTIT, Shiko se si shpëton ky shofer pas një aksidenti shumë të rëndë! Një aksident i tmerrshëm, por fatmirësisht pa pasojë në jetë njerëzish ka ndodhur në rusi. Në autostradën e qytetit rus Soçi ka ndodhur një aksident i tmerrshëm trafiku, pas të cilit dëshmitarët e rastit nuk kanë mundur të besojnë se ka të mbijetuar.“Gjëja e parë që […]

Read more ›