Other News

by / on October 15, 2017 at 5:01 pm / in Show Biz

Dasma e Labit: Nuk do ta besoni se cila këngëtare rrezikoi të binte nga treni(Foto)

Për njërën nga të ftuarat e dasmës së Labit me Qendresën, respektivisht artisten e njohur shqiptare dasma ka mundur të jetë me fatalitet. Dihet tashme se Labi kishte shkuar për të marr nusen me tren, ndërkohe që miq dhe këngëtarë të shumtë I janë bashkangjitur atiju. Mirëpo këngëtarja Violeta Kajtazi për pak sa nuk ka rënë nga treni duke u […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 4:58 pm / in Show Biz

Befason Leonora Jakupi nuk shkon në dasmë të Labit (Foto)

Sot në mesin e shumë mysafirëve në dasmën e Labit dhe Qëndresën mungon Leonora Jakupi. Këngëtarja e njohur aktualisht ndodhet në Hungari nga ku edhe po publikon foto në Instastory. Ndërsa miku i saj Labi po e kurorëzon dashurinë disa vjeçare me martesë me Qëndresën. Nuk dihet nëse do të jetë apo jo e pranishme Leonora nesër në ceremoninë e […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 2:06 pm / in Show Biz

Shpetimi i thotë Lindes: Zoti kame të vra, që je ba femër, Ja reagimi i saj (Video)

Edicioni i kësaj të diele i shout “N’Kosovë Show”, ka mysafirë shumë special. Udhëheqësi i emsionit Shpetim Desku, ka ftuar për këtë të diel tranvestitin shqiptar Linda Rei, shkruan Gazeta NewBorn.Ajo do të jetë për herë të parë në një emision kosovar, ku tregon rrëfimin e jetës së saj se si u bë transeksuale. Po ashtu i ftuar është edhe […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 2:02 pm / in Lajme

Këshilltari i Trumpit, Ja çka do ti bëjmë Shqiptarëve

Këshilltari i Trump për politikën, Shannon Burns është shprehur mjaft i bindur se mardhëniet e SHBA-së dhe shqiptarëve. Shannon Burns, duke folur për Ballkanin për “News 24”, ai tha se me udhëheqjen e Trump marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-ve do të forcohen edhe më shumë, shkruan Gazeta NewBorn. Edhe pse ai tha se nuk mund të fliste në emër të […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:57 pm / in Lajme

Ndodh edhe kjo, e këndojn Hashim Thaçin, Ja reagimin e tij! (Video)

Presidenti i ri i zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se sakrifica e Adem Jasharit dhe familjes së tij janë sublimim i synimeve shekullore për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.Thaçi ka thënë Epopeja e UÇK-së është pika kulmore historike e kombit tonë.Këtë ngjarje Thaçi e ka kujtuar me një fotografi të postuar ku ai shihet me komandantin legjendar, Adem […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:48 pm / in Lajme

Ibrahim Rugova na tha se do të derdhej gjaku deri në gju (Pamje)

Muhamet Mavraj, organizator i protestave studentore të vitit 1997 po flet tash në emisionin “Personale”. Si asnjëherë më parë ai ka treguar për mosmbështetjen e asokohe të liderit të kosovarëve Ibrahim Rugova.“Na tha ndaleni se do të derdhet gjaku deri në gju?! Ne u tham ku po e din ti?!”, ka thënë Mavraj. Ai thotë se në këtë protestë e […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:45 pm / in Lajme

Tronditëse: Studenti vret pesë shokë dhe i përdhunon dy vajza

Të paktën pesë studentë dhe një roje e sigurisë janë vrarë në një sulm ndaj një shkolle të mesme në Keni. Sulmi u kreu nga një student i cili ishte suspenduar nga shkolla, ka thënë drejtori i shkollës. Ai akuzohet se u rikthye në konviktin e shkollës me dy bashkëpunëtorë..Përveç se vrau gjashtë persona, dëshmitarët thonë se ai përdhunoi dy […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:44 pm / in Lajme

Deklarata bombë e Milaim Zekës (Pamje)

Ish gazetari Milaim Zeka, tash deputet i Parlamentit të Kosovës nga radhët e NISMA-s, për Gazetën InfoPress ka akuzuar rëndë Akademinë e Shkencave të Kosovës.Zeka thotë se, akademikët tanë lidhje s’kanë për të diskutuar për kufijtë e Kosovës, pasi tërë jetën ia kanë kushtuar punëve të Beogradit.“E keni parë se me çfarë cirkusi i kanë thirrë akademikët për të diskutuar […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:42 pm / in Lajme

Kjo është deputetja e re që shkon në parlament me çantë vlerë 4 mijë euro (Pamje)

Ky sezon i ri parlamentar që ka nisur me një qeveri të vjetër me sa duket ka vetëm një risi: veshjen gjithnjë dhe më ekstravagante të deputeteve, me gjasë edhe deputetëve por që bien më pak në sy. Në javët e para spikatën figura si Elisa Spiropali, Grida Duma, Nora Malaj, Kodheli e kështu me radhë, por me sa duket […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:40 pm / in Lajme

Godet Agim Bahtiri: Do ta mposhti sërish Kadri Veselin e Sami Lushtakun! (VIDEO)

Kandidati i AKR-së për kryetar të Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri, ka mbajtur sot tubim me banorë të fshatrave të Shalës së Mitrovicës, të cilëve u ka kërkuar mbështetje në zgjedhjet e 22 tetorit. “Edhe pse në garë kanë hyrë edhe disa njerëz që i kam mposhtur në 2013-tën, në krye me Kadri Veselin e Sami Lushtakun, Agim Bahtiri iu […]

Read more ›