Other News

by / on October 5, 2017 at 10:13 pm / in Lajme

Milaim Zekës i bëjnë “hajr” godtijet, iu kërkon falje të gjithëve që i ka sharë e ofenduar (Video)

I mori tre goditje të fuqishme në kokë nga kolegu Frashër Krasniqi, teksa ndaj tij po e zbrazte gjithë kamionin me ofendime e sharje. Mbeti pa tekst kur nga goditjet e humbi orientimin hapësinor e më pas nuk la pa ia “shiluar” edhe një herë nënën Frashër Krasniqit. Por, duket që kjo ishte sharja e fundit e Milaim Zekës dhe […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:11 pm / in Lajme

Haradinaj: E kishim përkrah pavarësinë e Katalonisë, por jam tifoz i Real Madridit

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me çështjen e pavarësisë të Katalonisë. Kreu i ekzekutivit nuk e ka komentuar shumë aktin e katalunasve, dhe nuk ka pranuar të thotë nëse rasti i Katalonisë dhe Kosovës janë të krahasueshëm. “Nuk di përbesë. Unë as që e kam ditë që ekziston problemi Katalonisë në Spanjë. Si qeveri ende nuk kemi qëndrim. […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:09 pm / in Show Biz

LAJMI I FUNDIT: ‘Prishen’ Naimi dhe Mihrija, këngëtarja tregon arsyjen (Video)

Mysafirja e parë për emisionin e sontëm ‘Mirage’ ishte Mihrije Braha. Ajo foli për karrierën muzikore dhe jetën private, detaje të cilat nuk i keni ditur. Mihrije Braha na zbuloi detaje interesante nga dasma e kanagjeqi i saj, gjithashtu tregoi se cila ishte arsyeja e ‘prishjes’ me Naimin.Këto dhe shumë përgjigje të tjera interesante mund t’i kuptoni në intervistën e […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:06 pm / in Lajme

E pabesushme: Tronditet Ramushi, ja me qka e kercenon Rexhep Selimi (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka deklaruar se nuk do të dëshironte që Kosova të tudhëhiqet nga një qeveri “kaq e lodhët”. “Kemi të bëjmë me një qeveri përveç se e brishtë nuk premton shumë. Nuk e di se si do të mund të qeverisë Haradinaj nën kushtet e partnerëve që ka brenda, do ta ketë të pamundur të […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:05 pm / in Video

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi, e tmerrshme, Zjarr në një kopsht fëmijësh në Prishtinë (Video)

Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi Afrim Gashi nga Njësia e Zjarrfikësve në kryeqytet. Sipas Gashit, Zjarrfikësit janë informuar për një zjarr që ka shpërthyer në ora 15:16 në brendi të kopshtit “Shkronjat”, që gjendet në lagjen “Arbëria”. Po ashtu, incidentin e ka konfirmuar për KALLXO.com edhe Arbenita Basha, drejtoreshë e kopshtit “Shkronjat” Sipas Bashës, në fikjen e zjarrit kanë reaguar […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:04 pm / in Lajme

LAJMI FUNDIT: Lajm fantastik, sapo e tha Amerika, nga tetori hiqen vizat per kosovaret

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se duke filluar nga tetori 2017, do të fillojë procesimin për Vizat e Shumëllojshmërisë për banorët e Kosovës për programin 2018. Gjatë viteve të kaluara, aplikuesit e V.Sh. (DV) procesoheshin nga Ambasada Amerikane në Shkup, Maqedoni. -Pasi që Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, ka për qëllim të ofroj shërbime […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:01 pm / in Lajme

E patë puna e Rusisë, ja çka i bëri sot NATO

Me kaq përfundon gjithçka – e patë puna e Rusisë, ja çka i bëri sot NATO September 29, 2017 Admin Katër batalione ndërkombëtare të stacionuara në Evropën Lindore tashmë janë të gatshme t’i përgjigjen çdo agresioni rus,njoftuan ministrat e Mbrojtjes së tetë vendeve anëtare të NATO-s. Gjermania, Britania e Madhe, SHBA-ja dhe Kanadaja aktualisht drejtojnë katër grupe ushtarake multinacionale në […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 9:59 pm / in Lajme

Befason gruaja e politikanit kosovar: Do të jem në paradën e LGBT (Foto)

Aktorja e njohur kosovare, Aurita Agushi ka thënë se do të jetë e pranishme në paradën e komunitetit LGBT. “Edhe une do të jem aty në emër të dashurisë”, ka komentuar ajo shkurt, shkruan Indeksonline. Vlen të kujtojmë se Aurita është bashkëshortja e dytë e politikanit Blerim Shala. Aurita e Blerimi janë prindër të dy fëmijeve.

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 9:46 pm / in Lajme

Zhutat mbulohen me para, do të ‘çmendeni’ kur ta kuptoni se sa para moren vetëm për një natë

Të gjithë i njohim, madje të paktën ia kemi dëgjuar ndonjë këngë. Janë këta ‘Zhutat’ nga Gjakova. Ata kanë qenë të ftuar në një aheng familjar në Tetovë, ku janë mbuluar me para, shkruan Gazeta NewBorn. Se sa para ata i moren shikojeni fotot:

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 7:06 pm / in Lajme

Vendmi i ri i Kim Jongut që po e tronditë botën

Në Korenë e Veriut është në rritje kërkesa për Coca-Cola. Shishe të mbushura me Coca Cola në Korenë e Veriut gjenden në dyqanet më ekskluzive në kryeqytet, Pyongyang, ku klasa elite dhe ajo e mesme e gëzojnë këtë pije freskuese. Megjithatë, në pjesën tjetër të vendit zakonisht janë vetëm imitime. Coca-Cola në Korenë e Veriut mund të gjendet në hotele […]

Read more ›