Other News

by / on October 6, 2017 at 1:38 pm / in Lajme

A ju kujtohet Edona James? Ajo është e dignostifkuar me kancer, e mallkon veten qe është bërë femër

Pak javë më parë, Prive ju njoftoi mbi gjendjen e rëndë shëndetësore të Edona James, transgjinorit të parë shqiptar që doli publikisht në ekran për të folur mbi veten. Edona James u raportua se vuante nga kanceri dhe për të parën herë, ka folur mbi këtë gjendje në profilin e saj në Instagram vonë pas mesnate.Ja postimi saj me poshte:

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 1:34 pm / in Lajme

Pse Berat Buzhala e Arbana Xharra nuk tallen me këtë video? (VIDEO)

Gazetari kontrovers Islamofob nuk ka javë që nuk tallet dhe përqeshë ndonjë fjalim të hoxhallarëve, madje i bën temë diskutimi dhe çështje në rrjete sociale dhe në portalin e tij EXPRESS por skandalet. Gafet nga Priftërinj Buzhalla çuditërisht i heshtë dhe kurrë nuk i spikatë, ne ju sjellim si shembull një video skandaloze të priftërinjve grek duke u puthur, shikojeni […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 11:40 pm / in Kuriozitete

Kjo eshte vajza nga Peja qe deshiron knaqesi me burra te martuar (Foto)

Nje vajze 24 vjeqare nga Gjilani ka bere nje status interesant ne rrjetin social facebook. Ajo ka shkruar se deshiron mardhenie me burra te martuar. Ajo ka lene edhe numrin e telefonit dhe adresen ne facebook.

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 11:01 pm / in Lajme

Dy të rinj nga Kosova humbin jetë tragjikisht në mërgim, po shkonin në punë/ Pamje

Dy të rinj nga Kosova kanë vdekur në një aksident në Itali, derisa një është në gjendje të rëndë. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Siena-Bettolle në zonën Casetta, afërsi të komunës Castelnuovo Berardenga. Një veturë udhëtonin tre shtetas kosovarë. Vetura ka dalë nga rruga duke u aksidentuar rëndë. Dy prej shtetasve kosovarë që udhëtonin me të, të moshës 21 e […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:39 pm / in Lajme

Sali Berisha ma vrau vëllain, do te hakmerrem frikshëm

Izet Haxhia vazhdon akuzat e rënda ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Vetëm pak ditë më parë më anë të një statusi në Facebook bëri me dije se është dënuar me 10 vite burg në Greqi për një vrasje. Në një intervistë për DITA, Izet Haxhia sqaron të gjithë ngjarjen dhe e cilëson si orkestrim të Sali Berishës dhe shtetit shqiptar.Ai hedh […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:30 pm / in Lajme

Policia e Kosovës njofton: Kujdes, mos kaloni në këtë rrugë – Ja çka ju ndodh

Policia e Kosovës ka raportuar se rreth orës 20:10 ka pranuar një informatë nga një person i cili ishte me veturë “Golf” dhe i njëjti është goditur me gurë në mbikalimin në autostradë në afërsi të Suharekës. “U nisa në atë drejtim dhe tek Ura e “Reshtanit” bisedova me një roje që ishte pran urës dhe me tha se nga […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:23 pm / in Lajme

Fisniku: O Milaim BURRI, a donë me sha prapë gra

Fisnik Ismaili njihet si njeri nder deputetet me fjalorin me banal ne kuvendin e Republikës se Kosovës, dhe as ketë herë nuk kurseu ofendime kundër Zekes. Milaimi e quan Frasherin legjendë, e Zeken e quan njëfarë “Burri” i lodhtë. Ai thotë se ka dëshire edhe t’ia puthë duart Frasher Krasniqit. Klikoni ne hapësirën me poshtë dhe lexoni te plote deklaratën […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:20 pm / in Lajme

Nuk mund ta besoni kurrë se çka i bëri Daut Haradinaj, Donika Kadajt (Foto)

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj i ka pëlqyer një postim i shpërndarë në faqen e njëri prej kandidatëve të AAK-së për kryetar komunash. Bëhet fjalë për një artikull ku tregohet rreth preferencave të vëllait të deputetet së Vetëvendosjes, Donika Kadaj. Arbnor Kadaj ka shprehur preferencë haptas për kandidatin e Istogut, Gani Dreshajn.

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:19 pm / in Lajme

E jashtëzakonshme: Kjo është paga e vogëlushes Kosovare në Suedi (Foto)

Një vajzë 4 vjeçare me prejardhje nga Kosova, e lindur në Suedi, duket te jetë shumë me fat. Vogëlushja në moshë kaq të re ka nisur punën me një profesion mjaft të bukur. Bëhet fjalë për Suna Beka, që ka filluar të punojë si modele e nivelit të fëmijëve në shtetin e Suedisë. Paga që ajo merr është mahnitëse. Për […]

Read more ›
by / on October 5, 2017 at 10:17 pm / in Lajme

Reagon prapë Zeka: Kur m’ka kërsit grushti, nuk dita a hini NATO apet a çka u bo (Video)

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, duket se është traumatizuar mjaft shumë nga grushtet që i ka marrë nga Frashër Krasniqi i VV’së. Ai ka reaguar prapë, duke e komentuar rastin në hollësi. “Qysh jemi kanë t’u nejt, t’u folë qysh është mas miri, unë t’u shajt si zakonisht, t’u folë flliqt qysh di, veç ku m’ka kërsit grushti […]

Read more ›