Other News

by / on October 16, 2017 at 3:51 am / in Lajme

Hoxha Elvis Naçi ‘godet’ Shefqet Krasniqin: Nuk është haram me shku në deti (Video)

Këtë javë i ftuar si mysafir në emisionin n’Kosovë Show, është hoxha i njohur nga Shqipëria, Elvis Naçi. Ai ka folur për plot gjëra, përfshirë edhe debatin e fundit në Shqipëri për pozicionin e gruas, shkruan Gazeta NewBorn. Hoxha Elvis Naçi, është përgjigjur nëse është haram shkuarja në deti.MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione. Ndiqni videon […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:49 am / in Lajme

Tensionohet situata Turqi – Rusi: Ti i jape avionë Serbisë, unë Kosovës ia japi F-16 Falcon

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes Kosoves dhe Serbise. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është sponsori kryesor i armatosjes ushtarake të shtetit të […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:48 am / in Show Biz

Shokon ish e dashura e deputetit kosovar: Me Milaim Zekën kam bërë këtë…(Video)

Anxhelina Shala, e cila kohës së fundit kishte shokuar me deklaratë për një lidhje me njërin prej deputetëve kosovar, ka folur për jetën e saj. Ajo ka treguar edhe një moment se çka kishte bërë me deputetin e Kuvendit të Kosovës, ish-gazetarin Milaim Zekën, shkruan Gazeta NewBorn. Për më shume detaje shikoni Videon e mëposhtme: Video

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:32 am / in Lajme

Sekreti qe nuk ua thone mjeket! Cfare mund te sheroje nje qepe e pjekur ne dite

Qepa është një prej ushqimeve që nuk e ndajmë nga kuzhina. Vetitë ushqyese janë të njohura tashmë dhe për këtë arsye të shumta janë edhe vetitë për shërimin e sëmundjeve. Qepët e njoma dhe të papërpunuara janë shumë të mira, por edhe qepët e pjekura kanë po aq veti kuruese, të cilat mjekët kurrë nuk do t’ua thonë. Vetëm 1 […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:28 pm / in Lajme

Lladrovci i dërgon “selam” Fatmir Limajt nga Malisheva (Foto)

Kryetari aktual i komunës dhe kandidati i PDK-së për mandatin e ardhshëm në krye të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka takuar sot kandidatin e PDK-së për Malishevë, Dr. Mursel Gashin, të cilin e përgëzoi si kryetar për mandatin e ardhshëm në Malishevë. Madje, në diskutimin e tij me dr. Gashin, Ramiz Lladrovci ka theksuar se “të gjithë ata që kanë akuza, […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:26 pm / in Lajme

Shokuese: Shqiptari plagoset me thikë në qafë për një borxh

Një i ri shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë në qafë, pas një sherri që kishte pasur me një 37-vjeçar nga Moldavia. Ngjarja ka ndodhur në orët e natës në Terni, Itali. Siç shkruajnë mediat italiane, sherri mes 33-vjeçarit shqiptar dhe 37-vjeçarit moldav kishte nisur për shkak të një borxhi.Gjatë sherrit moldavi kishte nxjerrë një thikë që e mbante […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:24 pm / in Show Biz

Plaku hallakatet, E kall atmosferën në mes të vajzave në dasëm! (Video)

Këtu ka diçka që nuk shihet zakonisht nëpër dasma: një kërcim në koreografi ku përfshihen fotografët. Gjatë një dasme së fundmi në Kosovë. Spektakli duket në videon 20 minutëshe. Plaku në këtë dasëm e kall atmosferën duke kërcyer në mesin e shumë vajzave, atmosfera është në nivel shumë të mirë dhe perfekte. Shikoni videon e mëposhtme: Video

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:19 pm / in Show Biz

Morena me lot në sy tregon si është të rritesh pa Nënë..(Video)

“Do ta dedikoja një jetë duke shprehur dashurinë që më mungoi nga ti, dhimbjet pa ty, sakrificat e shumta që të qëndroja e lumtur, edhe pse shtylla kryesore mungoi gjithmonë në shtëpi”.“Bota të fal çdo gjë, por asgjë nuk është me e bekuar se dashuria jote nënë…”. “Ta dedikoj ty nënë, sepse ishe personi që ishe më së paku pjesë […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:11 pm / in Lajme

Tronditet Beogradi, ndodh shpërthim i fuqishëm në Serbi (Video)

Në cepin e një rruge të kryeqytetit serb, Beograd, në orët e paraditës së sotme ka shpërthyer një makinë në lëvizje, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi. Sipas dëshmitarëve okularë, shpërthimi u ndie fuqishëm në gjithë hapësirën përreth dhe kishte edhe dridhje të dritareve.Qytetarët ishin shqetësuar, duke pasur frikë se po bëhej fjalë për diçka më të madhe. E ekipet e […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:04 pm / in Lajme

Kjo është arsyeja pse femra nuk e harron kurrë atë që i merr virgjërinë

Të gjithë e dimë atë shprehjen dashuria e parë nuk harrohet kurrë dhe kjo vlen si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Por marrëdhënia e parë seksuale është më e vështirë për t’u harruar nga femrat sesa nga meshkujt.Gjatë aktit seksual në trurin e femrës çlirohet një hormon, i cili quhet hoptioksitoinë. Ky hormon bën që kujtesën e femrës, të […]

Read more ›