Other News

by / on March 1, 2018 at 5:18 am / in Lajme

Ramiz Lladrovci: Ramush kush ta prish kallzom, unë ti njeki shuplaka kush nuk voton…

Ramiz Lladrovci është bërë përsëri protagonist i medieve, duke shkruar ne facebook ku tha se Ramushit i duhet vetëm ti telefonojë nëse dikush nga deputetet e PDK-se nuk e voton demarkacionin.“Ramush ti e din, veç tregomë se kush nuk po e voton për 30 minuta vi e ti rrehi shuplaka” tha Lladrovci. Kliko ne hapësirën me poshtë dhe lexojeni artikullin […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 5:16 am / in Lajme

Marri e madhe, ne Maqedoni kallet flamuri i Shqiptar, thonë qe do e shfarosim Shqiptarinë ( VIDEO )

Në videon e lajmeve qendrore të televizionit grek, Start Tv ku mes tjerash tregohen pamje të djegies së flamurit helen, gjithashtu shihet edhe djegia e flamurit kombëtar shqiptar. Policia e Maqedonisë sot me një njoftim tha se janë arrestuar disa persona që kanë prishur rendin dhe qetësinë publike në protestën kundër ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ky moment është në […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 5:15 am / in Lajme

Djeget flamuri Shqiptar ne Maqedoni, ku janë patriotet e internetit (VIDEO)

Në videon e lajmeve qendrore të televizionit grek, Start Tv ku mes tjerash tregohen pamje të djegies së flamurit helen, gjithashtu shihet edhe djegia e flamurit kombëtar shqiptar. Policia e Maqedonisë sot me një njoftim tha se janë arrestuar disa persona që kanë prishur rendin dhe qetësinë publike në protestën kundër ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ky moment është në […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 5:12 am / in Lajme

E FUNDIT: Vuçiq flet për takimet e fshehta me Thaçin për ndarjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, pas takimit me Kancelaren Angela Merkel dje në Berlin, u është përgjigjur mediave serbe edhe rreth çështjes së bisedimeve për ndarjen e Kosovës. Ai ka thënë nuk mund të japë informacione lidhur me atë se a po komunikon nëpërmjet kanaleve jozyrtare me Thaçin për ndarjen e Kosovës.Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë sekrete, por […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 4:11 am / in Lajme

Pema që po i çmend të gjithë në Shqipëri, askush s’ja gjen emrin

Dy foto të publikuara nga faqja “Gramshi tek ju” me mbishkrimin “Kush më thotë çfarë fruti është”, ka hasur në një varg reagimesh në rrjetin social Facebook. Bëhet fjalë për një pemë e cila është fotografuar në fshatin Plepas të Njësisë Administrative Tunjë. Autori ka dashur të saktësojë llojin e frutit dhe në profilin e tij kanë vërshuar qindra komente. […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 4:00 am / in Lajme

Reagon Driton Kuka: Të parandalohen matrapazët e mashtruesit

Një faqe në Facebook i hapur në emër të Majlinda Kelmendit ka shpërndarë lajme të rrejshme për një duel të kampiones olimpike me një xhudiste serbe. Në dy postimet e fundit të këtij profili të rrejshëm, thuhej se është duke u organizuar një duel të kurdisur me një xhudiste serbe dhe kishte shkruar se në bazë të komenteve që do […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 3:58 am / in Lajme

Mjeku personal jep lajmin e fundit për Isa Mustafën

Ish-shefi i Qeverisë, Isa Mustafa, ka katër javë që është duke qëndruar në qendrën e rehabilitimit fizioterapeutik, e cila gjendet në qytetin jugperëndimor, Pforzheim, të Gjermanisë. Gjendja shëndetësore e tij po shkon drejt përmirësimit. Mjeku personal i Mustafës nga kjo Klinikë, Halil Krasniqi, ka folur ekskluzivisht për Express-in rreth trajtimit dhe gjendjes shëndetësore, që po merr kreu i LDK-së në […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 10:11 pm / in Koha

Vetëm nëntë ditë para ndeshjes me Realin, lëndohet Neymar

Neymar ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Marseille dhe është larguar me barelë jashtë fushës PSG ka marrë një lajm shumë të keq, pasi gjatë ndeshjes me Marseille është lënduar ylli kryesor i skuadrës, Neymar.Braziliani ka shkelur keq në tokë, duke lënduar nyjën e këmbës së djathtë në minutën e 77 të takimit, kur skuadra e tij po fitonte […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 10:09 pm / in Kuriozitete

Çfarë i ndodhë bebes në orën e parë të jetës së vet?

Por ne shumë pak dëgjojmë për atë se çfarë i ndodhë bebes suaj kur të lindë, transmeton Telegrafi. ‘Play Like Mum’ kanë përgatitur një udhërrëfyes për të treguar se çfarë saktësisht i ndodh bebes gjatë orës së parë kur vjen në jetë.sekonda: Bebet kryesisht frymën e parë e marrin brenda 10 sekondave të lindjes dhe fillojnë të qajnë shumë, gjë […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 10:07 pm / in Lajme

Kura natyrale që trajton depresionin pa shkuar tek mjeku

Është një gjendje trishtimi i thellë dhe personi që vuan humb çdo interes drejt aspekteve të jetës që ishin të rëndësishme më parë. Por ka disa kura natyrale për të trajtuar depresionin. Maja e birrësDhe pse nuk ka një shije fort të kënaqshme majaja përmban sasi të madhe të vitaminave të grupit B, magnez, aminoacid që rregullojnë aktivitetin e sistemit […]

Read more ›