Koha — February 25, 2018 at 9:54 pm

Milani i Gattusos mposht Romën në Olimpico, Rossonerët të frikshëm para derbit ndaj Interit

Gennaro Gattuso ka arritur që karakterin e tij të fortë dhe shpirtin luftarak ta transmetojë edhe te lojtarët.Milani arrit të fitojnë në shtëpi të Romës me rezultat 0-2, duke vazhduar kështu ecurinë e mirë. Rossonerët në 12 ndeshjet e fundit në të gjitha garat kanë tetë fitore dhe katër barazimePjesa e parë ishte pa gola, por Roma ishte dukshëm më e mirë në 45 minutat e parë.Të motivuar nga Gattuso, lojtarët e Milanit e filluan pjesën e dytë me një gol në 48-të, autor ishte Patrick Cutrone.Goli i qetësisë u shënua mjeshtërisht nga Davide Calabria në minutën e 74, i cili u asistua nga Nikola Kalinic.Pas kësaj fitore Milani vazhdon në pozitën e shtatë me 44 pikë, gjashtë më pak se Roma në vendin e pestë dhe shtatë se Interi në pozitën e katër.Në xhiron e ardhshme skuadra e Gattusos do të luajë derbin ndaj asaj të Luciano Spallettit, kurse ajo e Eusebio Di Francesco kundër Napolit. /Telegrafi