Koha — February 25, 2018 at 10:01 pm

‘Faraoni’ i golit, afër thyerjes së rekorit të Luis Suarez

Liverpooli e ka gjetur njeriun e golit, ai quhet Mohamed Salah, është egjiptian dhe ka ardhur verën që lamë pas nga Roma.“The Reds” para dy vitesh kishin humbur shpresën, pasi që kishin humbur njërin prej lojtarëve më të mirë që kishte kaluar nga ato anë në vitet e fundit, Luis Suarezin, që kaloi te Barcelona.Por 25 vjeçari egjiptian ka arritur të jetë në nivele të njëjta me sulmues uruguaian kur luante te Liverpooli.Nëse Salah shënon këtë fundjavë, ai do ta barazojë rekordin e Suarez në sezonin e tij të fundit dhe të jashtëzakonshëm me Liverpoolin, ku në 37 ndeshje shënoi plot 31 herë.
25-vjeçari egjiptian e ka arritur këtë standard të lartë madje për një kohë shumë më të shkurtër, duke shënuar 30 gola në 31 ndeshje