Lajme

by / on October 16, 2017 at 3:32 am / in Lajme

Sekreti qe nuk ua thone mjeket! Cfare mund te sheroje nje qepe e pjekur ne dite

Qepa është një prej ushqimeve që nuk e ndajmë nga kuzhina. Vetitë ushqyese janë të njohura tashmë dhe për këtë arsye të shumta janë edhe vetitë për shërimin e sëmundjeve. Qepët e njoma dhe të papërpunuara janë shumë të mira, por edhe qepët e pjekura kanë po aq veti kuruese, të cilat mjekët kurrë nuk do t’ua thonë. Vetëm 1 […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:28 pm / in Lajme

Lladrovci i dërgon “selam” Fatmir Limajt nga Malisheva (Foto)

Kryetari aktual i komunës dhe kandidati i PDK-së për mandatin e ardhshëm në krye të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka takuar sot kandidatin e PDK-së për Malishevë, Dr. Mursel Gashin, të cilin e përgëzoi si kryetar për mandatin e ardhshëm në Malishevë. Madje, në diskutimin e tij me dr. Gashin, Ramiz Lladrovci ka theksuar se “të gjithë ata që kanë akuza, […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:26 pm / in Lajme

Shokuese: Shqiptari plagoset me thikë në qafë për një borxh

Një i ri shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë në qafë, pas një sherri që kishte pasur me një 37-vjeçar nga Moldavia. Ngjarja ka ndodhur në orët e natës në Terni, Itali. Siç shkruajnë mediat italiane, sherri mes 33-vjeçarit shqiptar dhe 37-vjeçarit moldav kishte nisur për shkak të një borxhi.Gjatë sherrit moldavi kishte nxjerrë një thikë që e mbante […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:11 pm / in Lajme

Tronditet Beogradi, ndodh shpërthim i fuqishëm në Serbi (Video)

Në cepin e një rruge të kryeqytetit serb, Beograd, në orët e paraditës së sotme ka shpërthyer një makinë në lëvizje, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi. Sipas dëshmitarëve okularë, shpërthimi u ndie fuqishëm në gjithë hapësirën përreth dhe kishte edhe dridhje të dritareve.Qytetarët ishin shqetësuar, duke pasur frikë se po bëhej fjalë për diçka më të madhe. E ekipet e […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 5:04 pm / in Lajme

Kjo është arsyeja pse femra nuk e harron kurrë atë që i merr virgjërinë

Të gjithë e dimë atë shprehjen dashuria e parë nuk harrohet kurrë dhe kjo vlen si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Por marrëdhënia e parë seksuale është më e vështirë për t’u harruar nga femrat sesa nga meshkujt.Gjatë aktit seksual në trurin e femrës çlirohet një hormon, i cili quhet hoptioksitoinë. Ky hormon bën që kujtesën e femrës, të […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 2:02 pm / in Lajme

Këshilltari i Trumpit, Ja çka do ti bëjmë Shqiptarëve

Këshilltari i Trump për politikën, Shannon Burns është shprehur mjaft i bindur se mardhëniet e SHBA-së dhe shqiptarëve. Shannon Burns, duke folur për Ballkanin për “News 24”, ai tha se me udhëheqjen e Trump marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-ve do të forcohen edhe më shumë, shkruan Gazeta NewBorn. Edhe pse ai tha se nuk mund të fliste në emër të […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:57 pm / in Lajme

Ndodh edhe kjo, e këndojn Hashim Thaçin, Ja reagimin e tij! (Video)

Presidenti i ri i zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se sakrifica e Adem Jasharit dhe familjes së tij janë sublimim i synimeve shekullore për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.Thaçi ka thënë Epopeja e UÇK-së është pika kulmore historike e kombit tonë.Këtë ngjarje Thaçi e ka kujtuar me një fotografi të postuar ku ai shihet me komandantin legjendar, Adem […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:48 pm / in Lajme

Ibrahim Rugova na tha se do të derdhej gjaku deri në gju (Pamje)

Muhamet Mavraj, organizator i protestave studentore të vitit 1997 po flet tash në emisionin “Personale”. Si asnjëherë më parë ai ka treguar për mosmbështetjen e asokohe të liderit të kosovarëve Ibrahim Rugova.“Na tha ndaleni se do të derdhet gjaku deri në gju?! Ne u tham ku po e din ti?!”, ka thënë Mavraj. Ai thotë se në këtë protestë e […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:45 pm / in Lajme

Tronditëse: Studenti vret pesë shokë dhe i përdhunon dy vajza

Të paktën pesë studentë dhe një roje e sigurisë janë vrarë në një sulm ndaj një shkolle të mesme në Keni. Sulmi u kreu nga një student i cili ishte suspenduar nga shkolla, ka thënë drejtori i shkollës. Ai akuzohet se u rikthye në konviktin e shkollës me dy bashkëpunëtorë..Përveç se vrau gjashtë persona, dëshmitarët thonë se ai përdhunoi dy […]

Read more ›
by / on October 15, 2017 at 1:44 pm / in Lajme

Deklarata bombë e Milaim Zekës (Pamje)

Ish gazetari Milaim Zeka, tash deputet i Parlamentit të Kosovës nga radhët e NISMA-s, për Gazetën InfoPress ka akuzuar rëndë Akademinë e Shkencave të Kosovës.Zeka thotë se, akademikët tanë lidhje s’kanë për të diskutuar për kufijtë e Kosovës, pasi tërë jetën ia kanë kushtuar punëve të Beogradit.“E keni parë se me çfarë cirkusi i kanë thirrë akademikët për të diskutuar […]

Read more ›