Kuriozitete

by / on October 9, 2017 at 4:18 am / in Kuriozitete

Befason vajza nga Prishtina, Ja çka më bëri Profesori i matematikës

Në vitin e parë të shkollës së mesme u dhashë pas arsimtarit të matematikës dhe rashë në dashuri me të. Ndërkaq, po në gjysmë-vjetorin e atij viti përjetova kontaktin e parë intim me një të afërm të shoqes sime, në veturën e tij, në Gërmi, shkruan Fatimja, nga Prishtina. Në fillim të vitit të dytë rashë në grackë të një […]

Read more ›
by / on October 9, 2017 at 1:22 am / in Kuriozitete

“Gjeta email e dashnores së burrit, u shokova nga ajo që mësova më pas”

Një vajzë i ka shkruar psikologes së The Sun se ka zbuluar tradhëtinë e burrit dhe jetën e tij paralele, në të cilën ka 4 fëmijë. Ajo thotë se e do ende bashkëshortin dhe nuk di se si t’ja bëjë. Letra Sapo kam zbuluar se burri im ka pasur një jetë paralele për 15 vjet rresht, që ka lindur katër […]

Read more ›
by / on October 8, 2017 at 6:35 pm / in Kuriozitete

Noizy “çmend” rrjetin, milionat në tavolinë dhe ora 100 mijë euroshe (Foto)

Noizy ka treguar shpesh se paratë nuk i mungojnë, megjithatë fotot e tij të fundit me siguri do t’ju bëjnë të ndjeheni keq. Reperi i njohur është “çmendurisht” i pasur, të paktën kështu ka treguar edhe vetë ai duke ekspozuar miliona euro të vendosura në tavolinë dhe koleksionin e tij të orëve luksoze. “100 mijë euro në kyçin tim të […]

Read more ›
by / on October 8, 2017 at 6:31 pm / in Kuriozitete

SHQIPTARI NGA DASHURIA PER TRAKTORIN, E FUTI MBRENDA NE SHTEPI! (FOTO)

Nga disa fansa, kjo foto ka arritur ne mesazhin tone, nuk dihet se ne cilin fshat ka ndodhur, por thuhet se frashtrat shqiptar. Fshatari nga dashuria per Traktorin, dhe mos gjenda e nje pozite te mire parkimi per kohrat e ftohta, qe te mos i’a lag bora dhe shiu vendosi ta fus mbrenda ne shtepi.

Read more ›
by / on October 8, 2017 at 3:40 am / in Kuriozitete

Çifti nuk përmbahen, kapen mat në qendër të Prishtinës duke e bërë në veturë! (Video)

Një çift është filmuar nga një person teksa po shkëmbenin mes vete puthje të nxehta, prapa në veturë, shkruan Gazeta Blic.Ngjarja sipas videos që e ka dërguar një lexues i ‘Gazeta Blic’ ka ndodhur në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë. Në video shihen një grua dhe një burrë të ulur në pjesën e prapme të veturës së markës Opel,kjo vërtetë […]

Read more ›
by / on October 8, 2017 at 3:35 am / in Kuriozitete

I bëri bllok në Facebook, vajza poston foton që e bën të pendohet përjetë

Të marrësh sa më shumë like në fotot e postuara në rrjetet sociale është kthyer në një lloj fiksimi dhe sfide për njerëzit. Rasti më i fundit është i një vajze të re, e cila ka postuar foton e saj me barkun e rrumbullakosur dhe kërcënon se nëse nuk merr 4000 pëlqime do e abortojë bebin. Jam katër muajshe shtatzënë […]

Read more ›
by / on October 8, 2017 at 12:31 am / in Kuriozitete

Momenti që ka përlotur botën, prindërit i bëjnë befasinë e jetës vajzës që është buzë vdekjes (Foto)

Kur u afrua dita e dasmës së prindërve të saj, Paige katërvjeçare do të tregonte me krenari të gjithëve se ajo do të ishte vajza e luleve ku do të ishte dëshmitare e martesës së prindërve të saj.Pastaj Paige u diagnostikua papritur me kancer të trurit dhe u paralajmërua se ka pak ditë për të jetuar. Ëndrra e saj e […]

Read more ›
by / on October 7, 2017 at 11:20 pm / in Kuriozitete

Ja ç’thotë shkenca për ushqimin e rënë përtokë, nëse ka apo jo rrezik!

Shumica e njerëzve hanë ushqimin që u bie në dysheme duke e justifikuar këtë me faktin se bakteret nuk mund të infektojnë ushqimin për një kohë kaq të shkurtër. Shumë besojnë se ky është një mit që nuk ka të bëjë me të vërtetën. Megjithatë, në bazë të hulumtimeve të fundit, i ashtuquajturi “rregulli pesë sekonda” del të jetë i […]

Read more ›
by / on October 7, 2017 at 11:16 pm / in Kuriozitete

Çfarë po hamë?! Ja si i ngjyrosin ushqimet që ti bëjnë të duken më të freskëta (Video)

Videoja më poshtë tregon procesin në të cilin perimet, sidomos bizelet, ngjyrosen, dhe një kimikat i kuq injektohet në një shalqi, në mënyrë që të bëhet intensivisht i kuq dhe të mashtrojë klientët me pamjen e saj. Kimikati që shfaqet në video, eritroza B, përdoret zakonisht në ëmbëlsirat dhe tek disa lloje karamelesh që vendosen për dekor. Shoqata Amerikane e […]

Read more ›
by / on October 7, 2017 at 4:26 am / in Kuriozitete

Albin Kurti: Po të ishte Bujar Muli në vend të Frashër Krasniqit, Milaim Zeka një javë nuk ish çu…

Njeriu më i fortë në Kosovë, Bujar Muli, apo siç njihet që ndalë me duar veturën pavarësisht sa i jep gaz apo që çon me shpinë traktorin lart ose që një gazetare e mbajti me një dorë lart, është fotografuar me njeriun me të votuar në vend, Albin Kurtin e Vendvendosjes, ndryshe ish kandidat për kryeministër të Kosovës. Një shok […]

Read more ›