Kuriozitete

by / on October 12, 2017 at 12:51 am / in Kuriozitete

DIETA E BANORËVE TË FSHATIT MË TË SHËNDETSHËM NË BOTË, DO TË JETONI 10 VJET MË GJATË

Duke e filluar ditën me një lugë uthull molle e deri te konsumimi i vezëve për kafjall, ky plan shtatëditor i dietës “Pioppi” do t’jua zgjatë jetën për së paku dhjetë vjet. Pioppi, në Italinë Jugore është cilësuar si ‘fshati më i shëndetshëm në botë’, ku banorët mesatarisht jetojnë dhjetë vjet më gjatë se t tjerët. E HËNË: Pa kafjall: […]

Read more ›
by / on October 12, 2017 at 12:49 am / in Kuriozitete

Rrëfen Dafina nga Peja, Ja çka më bënte vjehrra ‘gërrxhukla’ plakë!

Si e mori vesh nëna e tij se isha shtatzënë, si e çmendur më bërtiti dhe më tha të abortoja! Më akuzoi se të gjitha i kisha planifikuar që ta fitoja “vizën” për të hyrë në familjen e tyre të pasur. I dashuri im i dëgjonte me ligësi fyerjet që m’i bënte ajo dhe nuk fliste asnjë fjalë, shkruan për […]

Read more ›
by / on October 12, 2017 at 12:39 am / in Kuriozitete

Mësoi se vajza nuk ishte e virgjër, babai merr vendimin “drastik” ndaj saj

Një vajzë e re e quajtur Dania Andrea tentoi “t’ia mbathte për të keryer marrëdhënie” natën me të dashurin, por bëri gabimin e madh duke ia dërguar gabimisht babait mesazhet. Ai vendosi që të merrte një masë ndëshkuese dhe për më tepër postoi në rrjetet sociale bisedën, që kjo të shërbejë si shembull për të gjithë të tjerët. Prit ta […]

Read more ›
by / on October 11, 2017 at 8:26 pm / in Kuriozitete

Dje festoi ditëlindjen por nuk do ta besoni çka bëri sot Vlora Çitaku

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka festuar ditëlindjen duke mbushur 37 vite. Menjëherë pas ditëlindjes ajo poston një foto duke na treguar se është në top formë dhe ndjehet më mirë se asnjëherë tjetër. E veshur thjeshtë dhe sportive si dhe me flokët e lëshuar, Vlora duket e mrekullueshme. Komentet që ajo ka marrë […]

Read more ›
by / on October 11, 2017 at 8:23 pm / in Kuriozitete

Sheiku Saudit braktis Nusen në ditën e dasmës, arsyeja do ju lë pa fjalë!

Një dhëndër në Arabinë Saudite u largua nga ceremonia e dasmës pasi babai i nuses ngulte këmbë që vajza e tij të shkonte në ceremoni me makinë, përcjell albeu.com. Babai i nuses kishte kërkuar që vajza e tij të marrë një patentë shoferi dhe një makinë. Kërkesa e babait u bë vetëm pak minuta para se të fillonte ceremonia e […]

Read more ›
by / on October 11, 2017 at 8:13 pm / in Kuriozitete

Ndodhë në këtë qytet tonin: Kamerieri shërben me revole në brez (Foto)

Një moment mjaft i çuditshëm ka ndodhur në Shkodër. Një kamerier i cili po shërbente disa klientë në brezin e tij po barte revolen, transmeton Indeksonline. Në një fotografi të publikuar nga Jetaoshtqef, kamerieri shihet teksa shërben me revolen pas madje pa asnjë problem.

Read more ›
by / on October 11, 2017 at 12:10 am / in Kuriozitete

Ai i tha vajzës së klasës se do martohej me të, ajo çfarë ndodhi më vonë shokoi të gjithë

Laura Scheel dhe Matt Gordsky u takuan kur ishin në parashkollor. Por edhe në atë kohë, Matt e dinte që një ditë do të martohej me të. Hollee Actman Becker, rrëfen storien kur janë takuar: “Vajza ecën në një bar …” Dhe pastaj përfundon. Sepse kjo është e gjithë historia – e takova burrin tim në një bar. Pra kreative, […]

Read more ›
by / on October 11, 2017 at 12:01 am / in Kuriozitete

Fluturoi me mijëra kilometra për të takuar të dashurin, por ai i thyen zemrën në aeroport

E dini atë shprehjen për dashurinë bëhet gjithçka. Një shprehje, e cila është vërtetuar edhe nga 24-vjeçarja Sophie Stevenson. Sophie u takua me Jesse Mateman ndërsa ishte në pushime në Barcelonë në gusht të këtij viti. Ata i mbajtën kontaktet dhe vajza vendosi ta vizitonte atë në qytetin e tij të lindjes. Ajo fluturoi me milje të tëra dhe harxhoi […]

Read more ›
by / on October 10, 2017 at 11:51 pm / in Kuriozitete

Çmendet vajza Shqiptare, hyn ne market me ble speca, i dalin gjithë jashtë (FOTO)

Jemi mësuar shpesh të shohim femra në Shqipëri që vishen ekstravagante, sidomos kur bëhet fjalë në lokale apo në pub-e. Por gruaja në foton e mëposhtme vërtetë që e ka ekzagjeruar shumë këtë herë. Siç shihet edhe në FOTO, një grua me veshje tepër të hapur ka shkuar në supermarketin e lagjes për të bërë Pazar, por veshja e saj […]

Read more ›
by / on October 10, 2017 at 3:46 am / in Kuriozitete

Ja si të Zbuloni nëse keni PROBLEM ME ZEMËR

Nëse ndonjëherë jeni brengosur për shëndetin e zemrës suaj, atëherë ekziston një metodë e lehta e cila do t’ju ndihmojë në këtë aspekt. Vlen të ceket se është tejet e rëndësishme të dini nëse e keni zemrën e shëndetshme apo jo, sepse vetëm kësisoj do të keni mundësi të parandaloni ndonjë sulm në zemër, transmeton Telegrafi. Sipas disa studimeve të […]

Read more ›