Koha

by / on February 25, 2018 at 10:11 pm / in Koha

Vetëm nëntë ditë para ndeshjes me Realin, lëndohet Neymar

Neymar ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Marseille dhe është larguar me barelë jashtë fushës PSG ka marrë një lajm shumë të keq, pasi gjatë ndeshjes me Marseille është lënduar ylli kryesor i skuadrës, Neymar.Braziliani ka shkelur keq në tokë, duke lënduar nyjën e këmbës së djathtë në minutën e 77 të takimit, kur skuadra e tij po fitonte […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 10:05 pm / in Koha

Çka do të ndodh nëse hani bukën e mykur

Ndryshe nga ushqimi i prishur, ky lloj i mykut nuk ka erë, dhe qëndron sipër ushqimit, kështu që nuk paraqet problem të hahet, sidomos kur ky produkt është bukë.Mirëpo çka do të ndodhë nëse e hamë atë lloj buke?Ekspertët thonë se nuk ka ndonjë përgjigje konkrete për këtë, ndërsa rreziku për shëndetit është i njëjtë sikur të pini ujë nga […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 10:01 pm / in Koha

‘Faraoni’ i golit, afër thyerjes së rekorit të Luis Suarez

Liverpooli e ka gjetur njeriun e golit, ai quhet Mohamed Salah, është egjiptian dhe ka ardhur verën që lamë pas nga Roma.“The Reds” para dy vitesh kishin humbur shpresën, pasi që kishin humbur njërin prej lojtarëve më të mirë që kishte kaluar nga ato anë në vitet e fundit, Luis Suarezin, që kaloi te Barcelona.Por 25 vjeçari egjiptian ka arritur […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 9:54 pm / in Koha

Milani i Gattusos mposht Romën në Olimpico, Rossonerët të frikshëm para derbit ndaj Interit

Gennaro Gattuso ka arritur që karakterin e tij të fortë dhe shpirtin luftarak ta transmetojë edhe te lojtarët.Milani arrit të fitojnë në shtëpi të Romës me rezultat 0-2, duke vazhduar kështu ecurinë e mirë. Rossonerët në 12 ndeshjet e fundit në të gjitha garat kanë tetë fitore dhe katër barazimePjesa e parë ishte pa gola, por Roma ishte dukshëm më […]

Read more ›