Articles by: admin

by / on October 16, 2017 at 4:37 am / in Lajme

Ja çfarë surprize iu ka bërë kryeministri Haradinaj këtij çifti (Pamje)

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është duke marrë pjesë në dasmën e familjes së ministrit Pal Lekaj. Gjatë ceremonish së dasmës nuk munguan as surpriza.E një të tillë e pati edhe kryeministri Haradinaj. Surpriza më e këndshme në këtë dasmë ishte momenti kur Kryeministri Haradinaj ka lexuar deklaratën e martesës për çiftin si dhe u ka bërë kurorën. Për më […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:33 am / in Lajme

I kam kënduar Erdoganit e Ramës – kështu fitojmë pasi me luftë humbëm

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, në një tekst autorial për gazetën ‘Alo’ të shkruar për 100 ditëshin e qeverisë së re serbe ka folur për diplomacinë aktuale të Serbisë, duke thënë se ajo është në ditët më të mira të saj. Ai me këtë rast ka përmendur edhe rastin e këndimit para presidentit turk Reccep Tayyip Erdogan, […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:31 am / in Lajme

Godet Elvis Naçi, e zbulon sekretin me të madh (Video)

Këtë javë i ftuar si mysafir në emisionin n’Kosovë Show, është hoxha i njohur nga Shqipëria, Elvis Naçi. Ai ka folur për plot gjëra, përfshirë edhe debatin e fundit në Shqipëri për pozicionin e gruas, shkruan Gazeta NewBorn.Hoxha Elvis Naçi, ka ftuar për unitet pa dallim të fesë. Por një moment Hoxhë Elvisi ka zbuluar edhe një sekret, transmeton Gazeta […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:28 am / in Show Biz

Ky është momenti më i mirë dhe më interesant i dasmës së Labit (Video)

Po vazhdon atmosfera në dasmën e moderatorit Labinot Gashit.Që nga mesdita e sotme, dasma e tyre është duke u përciellur në çdo detaj. Por tani që ceremonia e dasmës po shkon drejt fundit, Labi dhe Qëndresa kanë bërë vallëzimin e parë si dhëndër dhe nuse, transmeton Magazina.al Ky moment ka ndezur edhe më shumë atmosferen në dasmën e tyre, ku […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:25 am / in Lajme

Ish-komandanti i KFOR-it ‘tronditë’ Serbinë me këto deklarata për Ushtrinë e Kosovës (Video)

Ish-komandant i KFOR-it në Kosovë, gjenerali Volker Halbauer, ka thënë se Kosovës i nevojitet ushtria, por jo tani për tani.Halbauer këto deklarime i ka dhënë në një bashkëbisedim me studentë të Kolegjit ISPE në Prishtinë. “Bota po kalon në një proces të ndërlikuar të aspektit të sigurisë, prandaj duhet pritur koha më e mirë për këtë gjë”, ka thënë gjenerali. […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:22 am / in Show Biz

Lulja nuk mund ta durojë Medën afër kolegeve, kështu i futet në mes

Lulja dhe Meda përfundimisht kryesojnë listën e çifteve më të përfolura të kohës, përcjell ORAinfo. Ata qëndrojnë në këtë listë falë postimeve të shpetshta që i bëjnë në rrjetet sociale, e që për këto pastime kureshtja e publikut gjithmonë është e zgjuar. Ata në çdo aheng shfaqen së bashku, kështu Lulja gjendet gjithmonë mes kënëgtarësh edhe pse vetë nuk i […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:18 am / in Lajme

Tregimi i ish-nazistes: Kosovari që ma ndryshoi jetën, e mendoja kriminel

Heidi Benneckenstein është një grua rreth të njëzetepestave, nënë e re e një fëmije dhe në pamje të parë, grua mesatare gjermane që nuk e veçon ndonjë gjë nga të tjerat. Por, Heidi ka një histori mbrapa vetes e cila e bën shumë të veçantë atë. Është lindur dhe rritur në një familje që jeton sipas rregullave strikte naziste dhe […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:00 am / in Lajme

Tronditëse, Ja sa Shqiptarë kanë vdekur nga sëmundjet e zemrës brenda një viti

51,7 % e vdekjeve të shqiptarëve vijnë nga sëmundjet e zemrës. Të dhënat tronditëse raportohen nga Instituti i Statistikave. Vetëm vitin e kaluar kanë humbur jetën 21 mijë e 400 persona, prej të cilëve më shumë se 10 mijë kanë patur si shkak kryesor sëmundjet e aparatit të qarkullimit të gjakut. Në të dhënat e detajuara nga INSTAT thuhet se, […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:57 am / in Lajme

Edi Rama trondit me gjendjen e tij shëndetësore? (Video)

Kryeministri Rama është duke zhvilluar një takim sot në Vlorë, i cili po transmetohet live në Facebook. Rama ka shtruar një serë problematikash të hasura gjatë qeverisjes së shkuar duke sulmuar administratën e LSI-së dhe PDIU-së, ndërsa ka theksuar faktin se nevojitet që në punë të futen ata që janë specialistë, shkruan Albeu.com. Gjatë fjalës së tij, Rama dukej i […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:52 am / in Lajme

Ky është plani i Daçiqit për bashkëpunim me Amerikën, kundër Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se është e rëndësishme për vendin e tij që të ketë komunikim të drejtpërdrejtë me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Sipas tij, Serbia do ta humbë një shans të madh, nëse nuk arrin të vërë një komunikim të këtillë me numrin një të Amerikës. MOS HUMB! Tejkalo […]

Read more ›