Other News

by / on October 16, 2017 at 11:35 pm / in Lajme

‘Harrojeni’ Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe ‘letra’, ja si mund ti merrni shumë lehtë

Kanadaja renditet si vendi i parë në botë për lehtësira ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në, qeveria kanadeze dhe agjenci të ndryshme kanë publikuar një sërë botimesh të gazetarëve të ndryshëm apo organizatave jo qeveritare të gjitha masat për mbrojtjen e emigrantit. Ky shtet i fuqishëm ekonomikisht nëpërmjet një sistemi emigracioni specifik […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 11:31 pm / in Lajme

Lajmi i fundit nga buxheti për veteranët luftës, ja çfarë ka ndodhur

Buxheti i paraparë prej 50 milionë euro për vetërnët dhe invalidët e luftës tani ka kaluar për 26 milionë euro më tepër, për shkak të numrit të madh të veteranave të regjistruar mbi 40 mijë. Ky buxhet i cili ka dalë jashtë parashikimeve të Qeverisë dhe Fondit Monetar Nderkombëtarë, ka gjasa ende të mos kaloj në pritje të pastrimit të […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:50 pm / in Lajme

Labit i ‘prishet’ dasma, Meda ‘tradhëtoi’ gruan e tij, ja me kë u zë ‘mat’ (Foto)

Meda dhe Lulja janë ftuar së bashku në dasmën e Labit, të cilët edhe e kanë nderuar atë me pjesëmarrje, përcjell ORAinfo.Por diçka që nuk shkon është se çifti nuk po qëndrojnë afër nëjri-tjetrit, për më tepër Meda u fotografua me dy koleget superfemra. Big Mama dhe Shkurte Gashi ishin ato që u nderuan në ulëse me Medën, por megjithatë […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:47 pm / in Lajme

Vetëm pak para arrestimit ja më kë u takua Zeka

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, para pak çastesh është arrestuar nga Policia. Gazeta burime te saja merr vesh se gjatë orëve të para të pasditës së sotme policia në Prishtinë e ka arrestuar deputetin e Kuvendit, Milaim Zekën. Pak para takimit Zeka ishte takuar me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinajn mëson Gazeta NewBorn.Ndiqni videon me poshte:

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:46 pm / in Lajme

Sami Lushtaku i futet në zyrë Ramush Haradinajt, ia lë këtë ‘amanet’

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim luftëtarin e lirisë, gjeneralin e luftës dhe Kryetarin e Skenderajt, Sami Lushtaku dhe deputetin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Mërgim Lushtaku, me të cilët ka biseduar për aktualitetin politik të vendit. Në takim u bisedua për dinamikën e re që është instaluar në qeverisje, duke i dhënë prioritet zgjidhjes […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:45 pm / in Lajme

E Pabesueshme! Veprimi befasues i Vuçiqit, e pranon Kosovën (Video)

Përkundër dëshirës, Serbia duket se nuk ka kapacitete të luftojë për ndarje të KosovësKështu të paktën del nga deklarata e kryetarit serb Aleksandar Vuçiq, transmeton Koha.net.“Dëshiroj të dëgjoj se çfarë mendojnë njerëzit për këtë. Ne në këtë dialog nuk jemi të vetmit. Pyeten SHBA-ja, Rusia, Kina, BE-ja. Pyeten edhe shqiptarët”, citon Novosti të ketë thënë Vuçiq. Për më shume detaje […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:42 pm / in Lajme

Ja çka i bëri Policia, Milaim Zekës në momentin kur sapo e arrestoj (Video)

Zyra e mediave e Policisë së Kosovës përmes një njoftimi të shkurtër kanë bërë të ditur se është intervistuar deputeti Milaim Zeka, për mashtrim dhe shmangie nga tatimi, raporton lajmi.net. “Mund te ju konfirmojmë se sot Policia e Kosovës ka intervistuar personin me inicialet M.Z. lidhur me veprën qe ndërlidhet me “Mashtrim” dhe shmangie nga tatimi. Lidhur me këtë rast […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 3:25 pm / in Lajme

Albin Kurti ‘paralajmëron’ Ramush Haradinajn: Bëhu gati, ja çka do të bëjnë ty, SHIK-u dhe PDK-ja

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se Ramush Haradinaj është bërë kryeministër vetëm për pak kohë. “Ai është sikur fëmija që e merr biçikletën veç dy herë dhe pas zgjedhjeve lokale PDK dhe SHIK-u do t`ia kërkojnë Ramushit biçikletën”.Kurti ka pyetur gjatë tubimit të Lëvizjes Vetëvendosje në Deçan se a ka polic në sallë dhe dhe më pas […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:41 am / in Lajme

Elvis Naçi: Skënderbeu nuk luftoj për krishterizmin, por për kombin (Video)

Këtë javë i ftuar si mysafir në emisionin n’Kosovë Show, është hoxha i njohur nga Shqipëria, Elvis Naçi. Ai ka folur për plot gjëra, përfshirë edhe debatin e fundit në Shqipëri për pozicionin e gruas, shkruan Gazeta NewBorn.Hoxhë Elvisi, ka folur edhe për Skënderbeun, heroin e kombit shqiptar.Ai luftën e tij e ka quajtur luftë për kombin dhe jo për […]

Read more ›
by / on October 16, 2017 at 4:39 am / in Lajme

SHTËPI NË SHITJE, 5km NGA PRISHTINA,ÇMIMI 27.000 EURO.URGJENT,IKIM NË PERËNDIM !!!

Shtëpi 155m2 në shitje në Matiqan – Mati II.Shtëpia gjendet në lagjen Mati II (matiqan), afër kompleksit Hyjnesha si dhe Scandinavian, shumë afër Rrugës Enver Maloku (rruga C), ka gjithsej 3.5 Ari truall, shtepija ka mjafte siperfaqe si dhe është e gatshme për banim i keni te gjitha dhe është e ndërtuar në vitin 2007.Shtepia eshte ne kushte teper moderne […]

Read more ›